Сайт на катедрален храм „Успение Богородично“

Българска Православна Старостилна Църква



 

На 10-ти и 11-ти ноември (според гражданския календар) 2018 г. – първите съботен и неделен дни след Димитровден – в катедралния храм на Българската Православна Старостилна Църква „Успение на Пресвета Богородица“ в София беше извършено църковното прославление на Неврокопския митрополит Борис в лика на свещеномъчениците.

Прочетете още...

На 10-ти и 11-ти ноември (според гражданския календар) 2018 г. – първите съботен и неделен дни след Димитровден – в катедралния храм на Българската Православна Старостилна Църква „Успение на Пресвета Богородица“ в София ще бъде извършено църковното прославление на Неврокопския митрополит Борис в лика на свещеномъчениците.

Прочетете още...

Иверската Монреалска мироточива икона на Пресвета Богородица

Иверска Монреалска мироточива икона на Пресвета Богородица

РАЗПИСАНИЕ НА ПРЯКОТО ПРЕДАВАНЕ НА БОГОСЛУЖЕНИЯТА ЗА м. ЮНИ 2024 г.

† Неделя пета след Пасха, на Самарянката. Мчци Талалей, Александър и Астерий

1 юни (19 май ст. ст.) - Възкресно-празнично всенощно бдение - 17:00 ч.

2 юни (20 май ст. ст.) - Трети, Шести час, Златоустова св. Литургия - 9:00 ч.

***

*Свв. равноапостолни Константин и Елена. Икона на Пресвета Богородица „Владимирска“

2 юни (20 май ст. ст.) - Празнично всенощно бдение - 16:30 ч.

3 юни (21 май ст. ст.) - Трети, Шести час, Златоустова св. Литургия - 8:00 ч.

***

† Неделя шеста след Пасха, на Слепия. Свщмчк Терапонт, еп. Сардийски (III в.). Св. прав. Йоан Руски, изповедник († 1730)

8 юни (26 май ст. ст.) - Възкресно-празнично всенощно бдение - 17:00 ч.

9 юни (27 май ст. ст.) - Трети, Шести час, Златоустова св. Литургия - 9:00 ч.

***

✟ ВЪЗНЕСЕНИЕ ГОСПОДНЕ (Спасовден). Св. апостол Ерм от 70-те. Мчк Ермий

12 юни (30 май ст. ст.) - Празнично всенощно бдение - 17:00 ч.

13 юни (31 май ст. ст.) - Трети, Шести час, Златоустова св. Литургия - 9:00 ч.

***

† Неделя седма след Пасха, на свв. отци от I Вселенски събор (325г.). Мчк Лукилиан и др.

15 юни (2 юни ст. ст.) - Възкресно-празнично всенощно бдение - 17:00 ч.

16 юни (3 юни ст. ст.) - Трети, Шести час, Златоустова св. Литургия - 9:00 ч.

***

✟ ПЕТДЕСЕТНИЦА. СВЕТА ТРОИЦА. † Неделя 8. след Пасха. Свщмчк Тимотей, еп. Пруски

22 юни (9 юни ст. ст.) - Празнично всенощно бдение - 17:00 ч.

23 юни (10 юни ст. ст.) - Трети, Шести час, Златоустова св. Литургия, Девети час, Вечерня на Свети Дух - 9:00 ч.

***

✟ СВЕТИ ДУХ. Свети ап. Вартоломей и Варнава. Събор на свети китайски новомъченици. Икона на Пресвета Богородица „Достойно есть“ или „Милующая“

23 юни (10 юни ст. ст.) - Празнична полиелейна служба - 17:00 ч.

24 юни (11 юни ст. ст.) - Трети, Шести час, Златоустова св. Литургия - 9:00 ч.

***

† Неделя първа след Петдесетница, на всички светии. Мчци Мануил, Савел, Исмаил. Икони на Пресвета Богородица „Неразрушима стена“ , „Смекчаване на злите сърца“ и „Неочаквана радост“

29 юни (16 юни ст. ст.) - Възкресно-празнично всенощно бдение - 17:00 ч.

30 юни (17 юни ст. ст.) - Трети, Шести час, Златоустова св. Литургия - 9:00 ч.

***

 

Светител Серафим, Софийски чудотворец

светител Серафим Софийски чудотворец

ПОСЛЕДНО ОТ ХРАМОВИТЕ ИЗДАНИЯ